‍ ‍ در مورد وحدت ، هم افراط وجود دارد و هم تفریط!

.

.

.

⬅️ مثلا در یکی از مساجد معروف تهران خودم شنیدم روحانی گفت : "وفات حضرت زهراء" ...

یا بعضی ها گفتند ، اختلاف بین این که کی خلیفه بوده گذشت و تمام شد! ؟!؟ .

.

.


⬅️ از اونطرف هم عده ای خیال میکنند خیلی شجاع تشریف دارند، رگ گردن کلفت میکنند ، لباس قرمز میپوشند ، لعن علنی میگیرند و فریاد "انا کلب زینب" سر میدهند و میگویند هیچ طوری نمیشه ، ما شیر بچه های شیعه علی بن ابیطالبیم !!! اما همین شجاع ها نوبت دفاع از حرم حضرت زینب در مقابل داعش که میرسه در خانه مینشینند و حتی یک تقدیر کوچک از شهدای مدافع حرم حضرت زینب نمیکنند! .

.

.

.

✅ رفتار هیچکدام شبیه رفتار ائمه نیست! 

شما اگر نگاهی به روایات بیاندازید، متوجه میشوید که اختلاف شیعه و سنی اختلافی اساسی است ... بحث سر نجات و هلاکت است ...

.

.

✔️ روایت مسلم از هر دو فرقه است که پیامبر فرمود: هرکس بمیرد و امامش را نشناسد، به مرگ جاهلیت مرده است! 

✔️ یا اینکه روایت مسلم نزد هر دو فرقه است که پیامبر فرمود: یک فرقه نجات پیدا میکند!

✔️ یا روایت مسلم نزد دو فرقه است که بعد از پیامبر دوازده خلیفه وجود دارد، و اینکه باید در بیعت آنها باشید تا نجات پیدا کنید! .

.

👈پس حق یکیست ... و نباید از حق کوتاه آمد! 

.

✅ اما باز اگر به روایات نگاه کنید ، خود ائمه همیشه کاری میکردند که در این اختلاف جان کسی به خطر نیوفتد... برای همین باب بزرگی به عنوان تقیه در فقه شیعه وجود دارد ... حتی گاهی أئمه احکام را به شیعیانشان شبیه اهل تسنن میگفتند ، تا با انجام دادن آن حکم به سبک اهل تسنن ، جان او در امان باشد! و خودشان دستور دادند که مبادا حرفی بزنید که زندگی احدی از برادرانتان به خطر بیوفتد!!! (رجوع شود به وصیت امام علی ع به طبیب یهودی که مسلمان شد) .


🔚 بحث علمی بر سر عقاید بسیار مفید و حیاتی است ... اما هر حرفی مانند توهین به مقدسات و... که تحریک به کشت و کشتار و تعرض به دیگران است، قطعا از مکتب اهل بیت نیست!